Windykacja długów

W obecnych czasach prawie każdy przedsiębiorca ma problemy z płatnościami od swoich kontrahentów, właściciele firm niejednokrotnie zadają sobie pytanie: co z tym robić?

 

Oddać sprawę do kancelarii windykacyjne, aby sprawą zajęli się profesjonaliści i swój czas poświecić na prowadzenie własnego biznesu, czy samemu rozpocząć walkę o odzyskanie należności?

Nie ulega wątpliwości, iż może to stanowić nie lada wyzwanie oraz początek problemów finansowych, dlatego warto zaufać specjalistom w zakresie odzyskiwania należności, którzy szybko i skutecznie wyegzekwują należny dług, a kosztami windykacji obciążą dłużnika.

Jak wybrać skuteczną kancelarie windykacyjną? ​

Niewątpliwie skuteczna windykacja należności wymaga zaangażowania, wiedzy oraz doświadczenia. Wato więc zadać sobie pytanie:

Jak uzyskać pomoc w odzyskiwaniu długów?

Profesjonalna pomoc w odzyskiwaniu długów jest szeroko dostępna dla polskich przedsiębiorców w przypadku naszej kancelarii Lex Legis Group, jest to banalnie proste wystarczy jedynie zadzwonić lub przesłać maila z i informacjami dotyczącymi zobowiązania.

Rodzaje metod odzyskiwania należności

Działania, które można podjąć w celu odzyskania zaległych płatności, dzielimy na dwa główne typy: windykację polubowną i windykację sądową.

Windykacja polubowna

Miękka windykacja obejmuje działania mające na wczesnym etapie istnienia długu, nakłonić Dłużnika do dobrowolnej spłaty zaległej płatności bez konieczności kierowania sprawy na drogę sądową.

 

Jest to etap, na którym kancelaria windykacyjna negocjacje spłatę zadłużenia używając przewidzianych w przepisach prawa dostępnych narzędzi. Co istotne, znakomitą większość długów obsługiwanych przez lex legis group udaje się odzyskać właśnie na tym etapie:

Zakres działań:

Windykacja sądowa

W przypadku chęci odzyskania długu na drodze sądowej warto pamiętać o możliwości przedawnienia się długu, co w praktyce oznacza, że zwlekanie ze zgłoszeniem sprawy do sądu jest wysoce niewskazane, oraz że uzyskany wyrok lub nakaz zapłaty może zostać wykorzystany jako podstawa rozpoczęcia egzekucji komorniczej.

Windykacja komornicza

W przypadku zaległych płatności egzekucja komornicza jest ostatnią możliwością odzyskania długu przez Wierzyciela. Komornicy działają na rzecz Wierzyciela w celu ściągnięcia z majątku Dłużnika kwoty wystarczającej na pokrycie zaległości. Wierzyciel we wniosku o wszczęcie egzekucji powinien należy wskazać źródła majątku z których komornik będzie mógł egzekwować zobowiązanie.

 

Pomagamy Klientom na każdym etapie windykacji należności, to po konsultacji z Wierzycielem doradzamy optymalny tryb postępowania oraz nadzorujemy jego przebieg na każdym etapie, aż do momentu odzyskania należności.